הסטנדרטים האיכותיים המחמירים שלנו מבטיחים שכל צורות היהלומים שאנו מציעים למכירה הן בגזרות המלאכותיות הגבוהות ביותר. הקולקציה הנרחבת שלנו כוללת כל צורה החל מהצורות הקלאסיות העגולות המבריקות וכלה בצורות מפוארות. יהלומי האוסף שלנו כוללים את האיכות הגבוהה ביותר של חיתוך וייצור יהלומים בעולם.

 

בחרו את צורת היהלום שלכם

לצורות החיתוך (shape) השונות יש תכונות ייחודיות משלהן; האופן שבו יהלום מסוים נראה, שובר את האור ומפגין זוהר וברק תלוי בצורתו. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולבחור את הצורה המועדפת עליכם כדי ללמוד עליה. אם יש לכם שאלות נוספות, אנא צרו קשר עם אחד הנציגים שלנו שינחה אתכם בשמחה בתהליך בחירת יהלום המתאים בדיוק עבורכם.

 

יהלום בחיתוך עגול (round brilliant)

יהלום בחיתוך עגול הם מצרך פופולרי בכל מה שקשור לטבעות אירוסין ונישואין מזה קרוב למאה שנה. בין אם אתם יוצרים טבעת, תליון או עגילים – החיתוך המבריק והעגול “מתלבש” בקלות ברוב השיבוצים ללא בעיה, והוא המגוון ביותר מבין כל צורות היהלומים.

היהלום המבריק והעגול כולל 58 פנים הניתנות לדיוק שממקסם את כמות הניצוץ והברק שניתן לראות בלב האבן. יהלום מבריק ועגול זוכה להערכה רבה שכן חיתוך זה מציע את הטווח הרחב ביותר של צבע ובהירות יותר מכל צורה שקיימת כיום.

טיפ: היהלום המבריק והעגול כולל את מגוון האפשרויות הנרחב ביותר של צבע ובבהירות.

עובדה: זהו יהלום עם 58 פנים למיקסום הזוהר והברק.

 

יהלום בחיתוך נסיכה (Princess shape)

החיתוך הבא הוא פופולרי ביותר אחרי החיתוך העגול והמבריק. חיתוך נסיכה נראה יפה בשיבוצים קלאסיים וגם מודרניים, והוא בחירה מגוונת מאוד. צורה זו נמצאת איפשהו בין ריבוע למלבן עם פינות מחודדות ושטח פנים רחב שממקסמים את הברק והזוהר. GIA מגדירה את חיתוך הנסיכה כחיתוך מבריק שעבר שינוי או ריבוע מבריק.

יהלומים אלה יופיעו בריבוע מושלם בטווח היחס בין אורך לרוחב 1.0-1.05; זה ייראה כמעט מושלם בטווח 1.06-1.09.

טיפ: חיתוך נסיכה משלב את הברק של חיתוך עגול ואת הקווים הנקיים של חיתוך אמרלד.

עובדה: שטח הפנים של חיתוך נסיכה משפר את הזוהר של היהלום.

חיתוך מוצע: 1.0 עד 1.05 לריבוע, 1.1-1.25 למלבן.

 

 

יהלום בחיתוך אמרלד (Emerald cut)

חיתוך זה הוא בחירה אלגנטית ומתוחכמת; זהו חיתוך ייחודי שכולל שטח פנים גדול המציג את הבהירות והשקיפות של היהלום. חיתוך אמרלד הוא חיתוך הדרגתי, שתכונותיו העיקריות הן שטח פנים ישר עם שכבות שנראות כמו גרם מדרגות. מאפייני חתימתו נמצאים בפינות הקצוות החיצוניים של היהלום.

בחיפוש אחר חיתוך אמרלד מושלם, לכו על דירוג בהירות גבוה; אנו ממליצים על ציוני בהירות של VS2 ומעלה עם בדיקה חזותית יסודית כדי להבטיח שתכלילים או פגמים לא ישפיעו על מראה היהלום.

טיפ: בהירות היא המפתח; עבור SI1 ומטה, ודאו שפגמים גדולים לא נראים בקלות בעין בלתי מזוינת.

עובדה: הצדדים הארוכים, השכבתיים, של חיתוך אמרלד יוצרים אפקט של מראות.

חיתוך מוצע: 1.3 עד 1.55 לצורת חיתוך (shape) אמרלד קלאסי.

 

יהלום בחיתוך מרקיזה (Marquise cut)

יהלום בחיתוך מרקיזה הוא באמת ייחודי מבין חיתוכי היהלומים. החיתוך נוצר במקור על ידי המלך לואי ה-14, והוא ידוע גם כחיתוך “הנווט” שמשמעותו “סירה קטנה” בצרפתית בגלל צורת חתימתו.

חיתוך המרקיזה הוא חיתוך מבריק ששונה ומייצר ניצוץ וברק מופלאים תוך שמירה על משקל קראט גבוה וגודל גדול במילימטרים. הצורה המוארכת של המרקיזה מעולה ליצירת רושם של אצבעות ארוכות ודקות.

טיפ: חיתוך המרקיזה מעניק לאצבעות מראה ארוך ודק.

עובדה: חיתוך מבריק זה משפר את הזוהר והברק ומציג חזית גדולה.

חיתוך מוצע: 1.75 עד 2.25 הוא הצורה האידיאלית.

 

יהלום בחיתוך לב (Heart shape)

חיתוך זה מסמל אהבה ורומנטיקה אמיתית. יהלום בצורת לב הוא חיתוך ייחודי שמשתלב יפה בטבעות ותליונים. במקור יהלום זה נחתך בצורת אגס (טיפה). חיתוך מבריק זה מציג את הזוהר והברק שבתוך היהלום.

צורת הלב כוללת חריץ קטן בחלקו שרק חותכי היהלומים המיומנים ביותר מצליחים לעשות. סימטריה ויחס אורך לרוחב מאוזן הוא שיקול חשוב כשמדובר ביהלומים בצורת לב; יהלומים שנחתכים בצורה רחבה מדי או צרה מדי עלולים להיראות מעוותים.

טיפ: יהלום בצורת לב מתאים גם לטבעות וגם לתליונים.

עובדה: את צורת הלב ניתן ליצור רק בעבודה של חותכי היהלומים המיומנים ביותר.

חיתוך מוצע: 0.9 עד 1.1 הוא טווח טוב, 1.1 הוא הצורה האידיאלית.

 

 

יהלום בחיתוך טיפה (Pear)

צורת הטיפה היא חיתוך מבריק שיש לו תחתית מעוגלת שמגיעה לנקודה דרמטית בקצה השני. החלק העגול של הטיפה תורם להברקתו ואילו הצורה הייחודית של הנקודה גורמת לחיתוך זה להתבלט.

הצללית המוארכת של הטיפה היא בחירה מגוונת ומחמיאה. צורה זו הייתה פופולרית במשך עשרות שנים והיא מעניקה מראה יפה וקלאסי לכל תכשיט שהיא מעטרת.

טיפ: צורת הטיפה עוזרת לאצבעות להיראות ארוכות ורזות יותר.

עובדה: צורת הטיפה ידועה גם כצורת הדמעה.

חיתוך מוצע: 1.45 עד 1.75 הוא טווח טוב.

 

יהלום בחיתוך אשר (Asscher cut)

חיתוך אשר דומה מאוד לחיתוך אמרלד; שניהם חיתוכים הדרגתיים בעלי פנים שכבתיים והם דמויי מראה. עם זאת, חיתוך אשר הוא ריבוע ולא מלבן. חיתוך אשר מדגיש את בהירות היהלום, והוא אידיאלי להצגת יהלומים בדרגות בהירות גבוהות יותר.

חיתוך זה פותח בשנת 1902, והמראה הגיאומטרי שלו היה פופולרי בתקופת האר-דקו. צורה זו זכתה לפופולריות רבה בעשור האחרון אצל כל מי שמחפש חיתוך יהלום שמבטא את האינדיבידואליות ואת הסגנון האישי שלו.

טיפ: ניקיון הוא המפתח; ודאו שכל דבר שהוא בדרגה של SI1 או פחות נראה נקי לעין בלתי מזוינת.

עובדה: חיתוך אשר פותח בשנת 1902 על ידי ג’וזף אשר.

חיתוך מוצע: 1.00 עד 1.05 לפרופורציות מרובעות.

 

יהלום בחיתוך אובלי (Oval shape)

כלות עם כשרון לאופנה בוחרות בחיתוך המקורי והייחודי זה בצורת אליפסה. יהלומים אובליים מנצנצים כמו הבהירות של החיתוך העגול, אך הם בעלי צורה מוארכת בחינניות ויוצאת דופן. היהלום בחיתוך האובלי גורם לאצבעות להיראות רזות יותר.

הפרופיל הכולל של חיתוך אובלי נקבע על פי יחס אורך לרוחב שלו. עבור צורה אליפסה קלאסית אנו ממליצים על יחס אורך לרוחב בין 1.33 ל 1.66. חיתוך אובלי הוא מבריק מאוד וכולל 58 פנים – זהה למראה של חיתוך עגול, אך יש לו שטח פנים גדול יותר.

טיפ: ליהלום האובלי יש את הברק של החיתוך העגול עם פרופיל ייחודי.

עובדה: הצורה האובלית כוללת 58 פנים ושטח פנים גדול יותר מאשר של החיתוך העגול והמבריק.

חיתוך מוצע: לאובלים יש את הפרופורציות הטובות ביותר ב-1.33-1.66

 

יהלום בחיתוך רדיאנט (Radiant cut)

חיתוך רדיאנט הוא חיתוך מבריק שיכול לבוא בצורת ריבוע או מלבן עם פינות חתוכות, והפנים המבריקים שלו מייצרים אפקט נוצץ וזוהר. חיתוך זה הוא בחירה פופולרית למי שנהנה מצורות נקיות ולינאריות, אך רוצה משהו שמבדיל את החיתוך מחיתוך נסיכה. חיתוך זה נראה מצוין במגוון של שיבוצים, בין אם הוא עומד לבד כיהלום סוליטייר או מוקף ביהלומים אחרים.

יחס האורך לרוחב קובע עד כמה חיתוך רדיאנט יהיה מלבני. יחס של 1.00 ל- 1.05 ייצר צורה מרובעת, ובין 1.30 ל- 1.50 יפיק מלבן.

טיפ: חיתוך רדיאנט הוא בחירה מצוינת עבור אלה שרוצים קווים נקיים עם הרבה ברק.

עובדה: לחיתוך זה יש פינות חתוכות כמו חיתוך מדרגות, אך יש לו זוהר רב.

חיתוך מוצע: למלבנים נסו 1.3-1.5, לריבוע 1.0-1.05.

 

יהלום בחיתוך קושיין (Cushion cut)

יהלומי חיתוך קושיין נחשבים לעתיקים שכן מקורם במאה ה-19. חיתוך זה כולל חזיתות כתר גדולות יותר המדגישות את הברק של היהלום, שבולט ביותר לאור נרות. זו הסיבה שיהלומים בחיתוך קושיין ידועים גם כיהלומי “נרות”.

חיתוך קושיין יכול להיות ריבוע, מעוגל או לבוא בצורות מלבניות, לכן מומלץ לשים לב ליחס אורך לרוחב כדי לדמיין את הצורה הכללית של האבן. אין יחס נכון או לא נכון בבחירת יהלום בחיתוך קושיין, אלא שהצורה הסופית תלויה לחלוטין בטעם שלכם.

טיפ: חיתוך היהלום הרומנטי והווינטג’י הזה נראה הכי טוב לאור נרות.

עובדה: לחיתוך כרית יש 58 פנים. פנים גדולים יותר מגבירים את אפקט הברק או צבעי הקשת.

חיתוך מוצע: 1.0 עד 1.05 לריבוע, 1.15 ומעלה למלבן.

חיתוך קושיין

 

 

 

 

 

יחס אורך לרוחב

יחס אורך לרוחב הוא גורם חשוב בבחירת היהלום שלכם, ולעיתים קרובות מתעלמים ממנו. יחסי אורך לרוחב שונים יכולים לגרום לאבן בחיתוך נסיכה להיראות מלבנית או מרובעת, או לגרום לאבן בצורת מרקיזה להיראות ארוכה ודקה או קצרה ורחבה יותר. בעוד שבסופו של דבר יחס אורך לרוחב של אבן הוא עניין של העדפה אסתטית, ישנם ערכים מוגדרים הנחשבים אידיאליים לכל אחת מהצורות המפוארות השונות הללו. ערכים אלה נבחרים כדי למזער את השפעת האבן.

 

מה זה “אפקט עניבת הפרפר” (פפיון)?

“עניבת הפרפר” (פפיון) של יהלום מתייחסת לנקודה כהה בצורת עניבת פרפר (פפיון) שנמצאת באבנים מפוארות. אפקט זה נגרם כתוצאה מאור שדלף מתחת לקרקעית האבן ולא משתקף חזרה בראשה בשל צורתה הייחודית. אבנים עגולות, עם הסימטריה השלמה שלהן, הן הצורות היחידות שאין להן עניבת פרפר (פפיון) ולכן אינן דורשות יחס אורך לרוחב.

 

כיצד תוכלו לחשב יחס אורך לרוחב?

חישוב יחס אורך לרוחב הוא פשוט למדי. חלקו את המדידה (בדרך כלל במילימטרים) של אורך האבן לפי מדידת הרוחב. מדידות אלה יופיעו בחלק השמאלי העליון של דו”ח הדירוג של היהלום שלכם. הם רשומים כאורך לפי רוחב לפי עומק. אז אם יהלום בחיתוך נסיכה בגודל 1.00 קראט היה בגודל 5.86 מ”מ x 5.67 מ”מ x 3.89 מ”מ, הייתם מודדים את האורך (5.86 מ”מ) ומחלקים אותו ברוחב (5.67 מ”מ). העומק, תוך התחשבות רבה בציון החיתוך של היהלום, אינו חשוב במציאת יחס האורך לרוחב שלכם. לאחר חלוקת השניים, תקבלו פקטור של 1.03. זהו היחס שלכם וניתן לחשוב עליו ככזה שמייצג את אורך היהלום במידה שהרוחב מיוצג ב-1. זה נחשב ליחס אורך לרוחב מצוין עבור אבן בחיתוך נסיכה והיא תיראה בצורת ריבוע.

 

יש לכם שאלות נוספות?

אנו במיליון יהלומים נשמח לעמוד לרשותכם.