האם תהיתם אי פעם אם יהלום שחור הוא יהלום אמיתי? ואם הוא אותנטי, איך הוא מקבל את הצבע הייחודי הזה באופן טבעי? אם אתם מתכננים לקנות טבעת אירוסין או נישואין עם יהלום שחור לאישה המיוחדת בחייכם אך אינכם בטוחים אם זה רעיון טוב, הנה לכם תובנה חשובה.

בתור התחלה, יהלום שחור הוא אמיתי כמו היהלום השקוף, אך, כמובן, לא כצפוי. הוא מפתח את הצבע השחור הייחודי באופן טבעי והוא עדיין בעל ערך בדיוק כמו כל אבן חן אחרת. ייתכן שתשמעו אנשים המכנים גם את אבני החן השחורות כקרבונטו. אפריקה וברזיל הן המקורות המשמעותיים ביותר לאבן שחורה ייחודית זו.

היווצרות יהלומים שחורים

ההרכב של יהלום שחור זהה לזה של יהלום חסר צבע, אך מבנה הגביש שלו מייחד אותו. כמו כן, היהלומים השחורים זוכים לייחודם בשל מספר תכלילים אחרים המעניקים לאבן את צבעה הבולט.

כאשר יהלום חסר צבע יפתח תכלילים, לכל היותר, תראו זאת כמפרט כהה זעיר על האבן. רק כאשר התכלילים מגיעים לקיצוניות, היהלום משחיר לחלוטין, וכך נוצרת אבן החן הנדירה.

אך כשאנחנו מדברים על תהליך ההתהוות עצמו, עומדת העובדה המוחלטת מאחוריו. רבים מאמינים כי יהלומים שחורים נוצרו לפני כשני מיליון שנה כשנפל אסטרואיד על האדמה.

אחרים מאמינים שיהלומים אלה הגיעו לצורתם בגלל לחץ גבוה בתוך כדור הארץ. לא משנה איזו תיאוריה נכונה לגבי המקור, יהלום שחור הוא נדיר וייחודי לחלוטין גם כיום. אין אבנים צבעוניות מהודרות אחרות שיכולות להתאים לייחודיות זו מכיוון שהזנים הצבעוניים צריכים לשלב זיהומים כימיים בתוך הרכב היהלום כדי לקבל צבע מסוים.

סוגי היהלומים השחורים

למען האמת, יהלומים שחורים קיימים בשני סוגים בלבד: אחד הנוצר באופן טבעי ואלה שמטופלים בצבע. כמו בכל אבני החן האחרות, היקרות הן אלה הטבעיות.

עם זאת, יהלום מטופל לא יהיה בעל ערך פחות יותר ממקבילו הטבעי. הסיבה היא שבתחילה מדובר ביהלומים חסרי צבע שצריכים לעבור רמות גבוהות של שילוב שברים ותכלילים. לעתים קרובות אתם עשויים למצוא יהלומים אלה גם במראה אפור עמום.

לרוב היהלומים המטופלים משמשים למטרות תעשייתיות. רק כאשר הם עוברים טיפולי לחץ, חום והקרנה ומקבלים גוון שחור הם הופכים להיות בעלי ערך מסוים. גם אז, שום דבר לא יכול להשוות אותם לאבנים השחורות הטבעיות.

הזן השחור הטבעי משיג את צבעו בפועל בזמן שהוא נמצא בתהליך היצירה. הטבע עצמו מבצע את כל הפונקציות, ואין שום גורם חיצוני שמוסיף את הגוון השחור לאבני החן.

התכלילים מתרחשים באופן טבעי גם מאשכולות גרפיט. התוצאה היא מראה שחור ומתכתי שרבים מעריכים אותו באופן משמעותי. התהליך האורגני בפועל הוא מה שהופך את היהלום השחור האמיתי לנדיר ביותר ויקר מאוד.

מחשבות אחרונות

ליהלומים שחורים יש מראה חזק, נועז ומהמם. הם יכולים לספק הצהרה שאף אבן חן אחרת לא יכולה לספק, וזו אולי הסיבה שאנשים מדרגים אותם כאבני חן ייחודיות. היום תוכלו למצוא טבעות אירוסין יהלומים שחורים וטבעות נישואין באותה מידה באופנה כמו היהלומים חסרי הצבע ומסיבות טובות.