הגורם השני בחשיבותו ברכישת יהלום – מיד לאחר הברק – הוא צבע. אף על פי שכמעט ולא ניתן לקבוע אותו בעין בלתי מזוינת, דירוג הצבע הוא גורם חשוב בערך היהלום. ככל שהוא יותר טהור מבחינת צבע, כך מחירו גבוה יותר. אז איך אתם יכולים להיות בטוחים שאתם מקבלים פנינה איכותית?

סולם צבעים של יהלומים

המכון הגמולוגי של אמריקה (GIA) פיתח סולם צבעים ליהלומים כדי לעזור לאדם הממוצע להבין טוב יותר את הערך האמיתי של רכישתם. סולם זה מעניק לאבני החן דירוג מ-D עד Z. גמולוגים קובעים את הדירוג על ידי בחינת יהלום עם תאורה מבוקרת ושימוש בזכוכית הגדלה 10X. לאחר מכן משווים את האבן לערכת אב עם ערכי צבע מדויקים.

בקנה מידה זה, D נחשב חסר צבע לחלוטין. אבני D טהורות ללא גוון וזוכות להערכה הגבוהה ביותר. Z ניתן ליהלומים שיש להם גוון צהוב או חום בולט יותר.

יהלומים מדורגים KZ – צבע בהיר

לאבנים שמקבלות דירוג K ומטה יש צבע חם מורגש. הן נוטות לכיוון גוונים צהובים או חומים ונחשבות לאיכותיות. רוב התכשיטים הנחשבים לא ישתמשו ביהלומים בדרגות נמוכות אלו.

יהלומים מדורגים G, H, I, J – כמעט ללא צבע

לאבנים בקטגוריות דירוג אלו יש גוון צהוב מעט חם שנראה רק בהשוואה ישירות ליהלום בדירוג גבוה יותר. הן עדיין נחשבות ליהלומים ממוצעים באיכות טובה.

יהלומים מדורגים E, F – ללא צבע

אבנים שדורגו על ידי גמולוג ב-E ו- F הן שקופות מאוד. יהלומים בעלי דירוג גבוה הם נדירים יותר ונחשבים לאבנים באיכות מעולה.

יהלומים מדורגים D – ללא צבעים לחלוטין

אבנים שמקבלות דירוג D הן הנדירות ביותר. הן בעלות דירוג הצבעים הטוב ביותר, ולכן גם נחשבות ליקרות ביותר.

יהלומי צבע מהודרים

יהלומים צבעוניים מהודרים אמיתיים אינם מדורגים על פי סולם זה המשמש את ה-GIA. אבנים בצבע טבעי בעלות גוון ורוד או כחול, למשל, מדורגות לפי קנה מידה נפרד.

עיצוב תכשיטי יהלומים

כמה גורמים משפיעים על מידת ההבחנה בגוון היהלום שלכם. זה כאשר עיצוב התכשיט הופך להיות חשוב מאוד בשיפור מראה האבן. קניית יהלומים משובחים היא השקעה, זו הסיבה שאתם רוצים להיות בטוחים שאתם מבינים כיצד צבע האבן משפיע על ערך התכשיטים.

גודל

צבע היהלום מתגלה יותר ככל שגודל האבן עולה במשקל הקראט. מסיבה זו, עדיף שיהלומים גדולים יותר יהיו חסרי צבע יחסית. אנו ממליצים שיהלומים גדולים מ-1 קראט יהיו בדרגת צבע H ומעלה.

שיבוץ

צבעו של יהלום מורגש גם יותר, אפילו על ידי עין לא מאומנת, כאשר הוא משובץ בטבעת או בתכשיטים אחרים עם גוון מנוגד. מעצבי התכשיטים המומחים שלנו ממליצים לאבנים בדירוג G ומטה להשתבץ בזהב צהוב. על ידי זיווגן למתכת שיש לה גוונים דומים, זה עוזר לנטרל את הצבע החם שלהן.

 

לקבלת ההשפעה החזותית הטובה ביותר, אבנים בדרגת E ומעלה נראות נהדר עם זהב לבן או פלטינה. לא מומלץ להשתמש בזהב צהוב עם אבנים כמעט חסרות צבע אלה. הסיבה לכך היא שהצבע החם יכול להשתקף דרך היהלום ולמעשה לגרום לו להיראות כמו יהלום באיכות נמוכה.

צורה

מעצבי תכשיטים מנוסים יודעים שחיתוך האבן יכול לשפר את המראה שלה. אם לאבן יש דירוג צבע חם יותר, חיתוך עגול או נסיכה יכולים לסייע בהפחתת המראה של גוון זה מכיוון שהפנים שלה משקפים יותר אור. מצד שני, צורות חיתוך כמו אמרלד או מרקיזה הן נהדרות להצגת יהלומים חסרי צבע.

ערך

ברכישת תכשיטי יהלומים, רוב הקונים מחפשים את הנקודה המושלמת בין מחיר לאיכות. כדי להשיג את האבן הטובה ביותר, אנו ממליצים לבחור מבין הדירוגים J עד G. יהלומים אלה אינם כה נדירים ואינם מושלמים ויקרים במיוחד, ובכל זאת הם נחשבים לאבנים באיכות טובה. אתם וחבריכם לא תוכלו לראות את הגוונים החמים של היהלום ועיצוב תכשיטים חכם יבטיח את התוצאה הויזואלית הטובה ביותר.

למדו עוד על בחירת יהלומים

שוחחו עם המומחים שלנו כדי ללמוד איך לבחור את היהלום האיכותי ביותר בהתאם לתקציבכם. אנו שמחים לעזור לכם בבחירת תכשיטים משובחים מכל הסוגים.

בקרו בחנות התכשיטים שלנו כדי לראות את המבחר הרחב של טבעות אירוסין ותכשיטי יהלומים שיש לנו להציע לכם, או התקשר אלינו עכשיו!