קלאסי לנצח

זהב על כל צורותיו תמיד יהיה פופולרי, בעל ערך ונצחי. לבן, צהוב וזהב ורוד הם הצבעים הנפוצים ביותר של זהב. הסוגים הפופולריים והמובילים ביותר הם 14k ו-18k. זהב 10k הוא באיכות נמוכה בהרבה ואילו זהב 22k הוא הרבה יותר רך לשימוש בתכשיטי יהלומים.

עמידות

המאפיינים המצוינים של זהב מאפשרים לעצב אותו לכל צורה, סגנון ואופנה, בעוד נשאר חזק, איתן ועמיד גם במשך מאות שנים. בתכשיטים, הזהב עלול להישרט, אך ניתן גם לתקן ולשחזר אותו בקלות רבה. זהב לא יהיה מוכתם, אבל כשצבע הזהב הלבן משתנה, זה בגלל שהתכשיט נטבל ברודיום והצבע הטבעי יוצא החוצה כתוצאה מהשחיקה.

ערך

זהב הוא אחד הסמלים העתיקים ביותר של עושר. במשך למעלה מ-3,000 שנה שימש זהב לא רק לתכשיטים, אלא גם מבחינה רפואית, אדריכלית, אלקטרונית, וחשוב מכך – כלכלית. הכסף שלנו מגובה בזהב!

משך חיים

אפשר לענוד ולהשתמש בזהב במשך שנים רבות, ואז להמיס ולהשתמש בו מחדש ליצירה חדשה לגמרי מבלי לאבד מהאיכות שלו. חלק ממשקל הזהב יאבד במהלך ההיתוך, אך יצירה ייחודית זו היא למעשה חלק מהסיבה שזהב מחזיק כך בערכו.

טוהר

זהב טהור הוא רך מדי לשימוש בתכשיטים, וגם יקר מדי. זהב 14 קראט הוא זהב טהור ברמה של 58%, כאשר השאר מורכב מסגסוגות שונות בהתאם לצבע הקצה. הסגסוגות המשמשות גם הן מתכות יקרות ובעלות ערך. זהב לבן משתמש יותר בסגסוגות כסף וניקל, זהב ורוד משתמש יותר בסגסוגות נחושת וזהב צהוב משתמש גם בסגסוגות כסף וגם בסגסוגות נחושת.

היפואלרגני

זהב צהוב וזהב ורוד הם הכי היפואלרגניים מבין סוגי הזהב. עבור אנשים עם עור רגיש ואלרגיות לניקל, זהב לבן לא יהיה בחירה טובה. ייתכן גם שלא תדעו שאתם אלרגיים לניקל עד שתענדו אותו זמן מה. ולפעמים גירוי יכול להיגרם רק על ידי ענידת תכשיטים קטנים מדי (צמודים) וכששוטפים את הידיים והמים נשארים וגורמים לפריחה. לרוב שינויים פשוטים כמו הורדת התכשיטים וייבושם לחלוטין או סתם הורדת תכשיטים אחת לזמן מה יתקנו כל גירוי.

תסתכלו ותרגישו

הברק החזק מכל צבעי הזהב הוא החלק הייחודי ביותר במתכת זו. כל יהלום או אבן חן יהיו מהממים בטבעות אירוסין מזהב לבן, צהוב או ורוד. זוהי גם מתכת כבדה, אך לא כבדה מדי לכל מיני תכשיטים, מטבעות ועד עגילים ושרשראות. כל סוגי התכשיטים מזהב הם מומלצים. הכוח, הצבע והערך הופכים את הזהב לבחירה הפופולרית ביותר.