דקה לפני הצעת הנישואין המרגשת, בה תכרע ברך ותבקש מבחירת ליבך את ידה, ישנו דבר אחד משמעותי בהחלט והוא בחירת טבעת אירוסין המתאימה לאופייה של בת הזוג. מדריכים רבים נכתבו בנושא, כמו גם טיפים נהדרים לבחירת הטבעת המושלמת, אבל עדין נראה כי ישנם כמה מיתוסים שכדאי לנפץ דקה לפני שאתה נכנס לתהליך הכל כך מורכב הזה.

טבעת אירוסין מרהיבה עשויה מזהב לבן אבן מרכזית גדולה ואבנים צדדיות

שנתחיל?

  1. הטבעת חייבת להכיל יהלום גדול ונוצץ במרכז

נכון שיהלומים הם חבריה הטובים של האישה, וכמעט כל טבעת אירוסין מכילה יהלום גדול במרכז, אבל חשוב להבין שבפועל לא קיימים חוקים מוגדרים אודות טבעת האירוסין האידיאלית. ישנם סוגים שונים של טבעות אירוסין כמו גוונים שונים של זהב, חלקן יכולות להיות משובצות ביהלומים קטנים סביב או כמה יהלומים קטנים שטוחים במרכז ואפילו טבעות יפהפיות שכלל לא משובצות ביהלומים. אגב, אפשר לשבץ את טבעת האירוסין באבני חן צבעוניות  ואפילו בפנינים. בקיצור, נפץ את המיתוס ובחר מה שהיא אוהבת.

  1. רק טבעת יקרה תעשה את העבודה

רבים חושבים כי טבעות אירוסין חייבות להיות יקרות, וככל שהטבעת יקרה יותר כך היא תרגש יותר. נציין רק כי רכישת הטבעת היא ההוצאה הראשונה ואחריה תבואנה הוצאות רבות להפקת האירוע עצמו, ולכן אין צורך להוציא אלפי שקלים על הטבעת. טבעות אירוסין מוצעות כיום למכירה בשלל רב דגמים, גדלים וסוגים, כמו גם קיימים סוגים שונים של יהלומים ולכן בהחלט ניתן למצוא טבעות יפהפיות במחירים שפויים סביב ה- 1,500-2,000 שקלים. אופציות נוספות להוזלת העלויות הן לרכוש בחנויות אונליין המציעות מגוון רב של טבעות יהלומים במחירים אטרקטיביים, או כדאי לשקול אופציית רכישת יהלומים ותכשיטים ישירות מהיצרן בבורסת היהלומים.

  1. לפני הרכישה חייבים להתייעץ עם חברותיה של הכלה

גברים רבים נרתעים מעט מבחירת הטבעת, אולי הם חושבים שאין להם חוש עיצובי, אולי לא יבצעו בחירה נכונה ואולי חושבים כי “שופינג” שייך לצד הנשי. אך לא כך הדבר, כיוון שרק הגבר הקרוב אליה יוכל לדעת בדיוק מה היא רוצה, בעוד חברותיה של הכלה אולי יבחרו את הסגנון והעיצוב האהובים עליהן. בקיצור, אין כל צורך להתייעץ עם גורמים חיצוניים, כיוון שמדובר ברגע אינטימי שלכם. לך בביטחון ולבטח תבצע את הבחירה הטובה ביותר.

  1. לא מראים את הטבעת לאף אחד כדי שלא יגלו לה

גברים רבים שומרים את הצעת הנישואין בסוד, הם לא רוצים שחלילה בת הזוג תגלה, אלא שתהיה לה הפתעה. אבל, בעידן של היום נשים נעשות יותר ויותר מתוחכמות, כמו גם פעמים רבות מדובר בהחלטה משותפת ואפילו זוגות רבים הולכים לבחור ביחד את טבעת האירוסין מתוך בחירה.

  1. יש להזמין את הטבעת כמה שבועות לפני

בהחלט מדובר במיתוס שיש לנפץ. בעבר (ומעט גם היום) גברים הזמינו טבעת אירוסין בהזמנה אישית, כלומר את היהלום בנפרד ואת הטבעת. אך כיום, חנויות תכשיטים וגם אתרי מסחר מצוידים במלאי רחב של טבעות, כך שאפשר להזמין טבעות אירוסין יפהפיות ממש מהיום להיום.