בעוד הרשת גועשת ורועשת ממדריכים לבחירת טבעות אירוסין, כמו גם מוכרים בחנויות תכשיטים המייעצים ומעניקים לגברים מבולבלים טיפים ומידע, רצינו להביא לכם בדיוק את המדריך ההפוך. זה שילמד אתכם מה לא לעשות בעת הבחירה הגורלית, ובכלל על מה חשוב לשים דגש כדי שלא לעשות טעויות בדרך להצעה המרגשת. אז דקה לפני שאתם יוצאים לסבב המהנה של בחירת הטבעת, קחו רגע וקראו את הכתבה הבאה.

טבעת אירוסין מזהב לבן ואבן מרכזית מרהיבה

לא להתחיל את התהליך ללא הגדרת תקציב

ההיצע של טבעות אירוסין בשוק הוא בהחלט מרשים, אך באותה נשימה הוא מבלבל. הסינון הראשוני והטוב ביותר שתכלו לעשות הוא סינון על פי מחיר. תקציב מסוים יוכל לממקד אתכם לבחירת טבעות אירוסין המתאימות ליכולת שלכם, כך שמצד אחד לא תבחרו טבעות פשוטות מידי ומצד שני לא תתפתו לרכוש טבעות סופר יוקרתיות שאינן מתאימות לתקציב. כדי לאמוד את המחירים והאפשרויות, תוכלו פשוט להיכנס לחנויות אונליין המציעות קולקציה מתומחרת ופשוט לקבל אומדן מחירים.

לא לרכוש ללא אחריות

הטעות הנפוצה היא רכישת טבעות אירוסין או בכלל תכשיטי יהלומים ללא אחריות וללא תעודה גמולוגית. כאשר קונים תכשיט, כדאי לקבל אחריות, כך שאם יהיה פגם בהמשך, היהלום ייפול, יישרט וכו’ יהיה לכם למי לפנות. כאשר קונים יהלום, האחריות חשובה יותר וחשוב מאוד לקבל תעודה גמולוגית אשר מוכיחה את רמת היהלום ואיכותו, כמו גם שאכן מדובר ביהלום אמיתי. בתעודה תוכלו לראות ארבעה פרמטרים חשובים: את הקראט, סוג החיתוך, צבע היהלום וניקיונו. נציין כי פרמטרים אלה משפיעים על מחיר היהלום.

לא לבדוק את הפרטים הקטנים

חשוב להבין שמדובר בהצעה נישואין בלבד, כאשר ההסכמה לנישואין אינה ברורה תמיד. כמובן שאת הכימיה והתשובה אפשר לדמיין, אבל קרו דברים מעולם, ולכן וודאו שישנה אפשרות להחזיר את הטבעת תוך זמן סביר ולקבל תמורתה את כל הסכום ששולם. ברוב המקרים, כאשר מדובר על טבעת הנבחרת מהקולקציה הקיימת ניתן להחליף, אך החזרת טבעת בעיצוב אישי לא תמיד היא אפשרית.

לא לבדוק את הסטייל של הכלה לפני הקנייה

רכישת טבעת אירוסין היא בהחלט משימה מורכבת עבור גברים, ולכן רבים מבררים עם חברים מה כדאי לרכוש ואולי גם שולחים להם דוגמאות שונות כדי שיסייעו להם לבחור. אבל, לפני קבלת העצות, חשוב לבדוק מה היא באמת אוהבת, מה הסגנון של התכשיטים הקיימים שלה ובכלל מהו אופייה. ישנן נשים שאוהבות תכשיטים עדינים וסולידיים, בעוד ישנן נשים שאוהבות תכשיטים גדולים ואפילו קצת מגושמים. בקיצור, בדקו שהטבעת מתאימה לסגנונה האישי.

לא לקבל המלצות על החנות/המוכר

טרם רכישת טבעת אירוסין, חשוב מאוד לקבל חוות דעת מחברים או מכרים שרכשו לאחרונה תכשיט בחנות מסוימת ואכן היו מרוצים מהשירות והאיכות. אם אין לכם חברים שכאלה, תמיד תוכלו לגלוש ברשת האינטרנט ולקבל חוות דעת של לקוחות קודמים על החנות, כדי לקנות בצורה בטוחה יותר.