מה המשקל בקראט של טבעת אירוסין ממוצעת?

כאשר קונים טבעת אירוסין, לקוחות רבים רוצים לדעת מהי הקנייה הנהוגה בתחום זה, על מנת שיוכלו להעריך כמה עליהם להשקיע. בעוד כל תקציב טבעת אירוסין שונה מאחר, אנו כן חושבים שיש ערך בלהבין את השוק לפני שיוצאים לדרך.

יחד עם איזה סוג טבעת אירוסין הוא הפופולרי ביותר – ואיזו צורה של יהלום – משקל בקראט הוא אלמנט חשוב נוסף שלרוב שואלים לגביו.
מאחר ואין מעקב ונתונים מסודרים לגבי השוק בישראל, אנו מביאים לכם סטטיסטיקות ונתונים מהשוק האמריקאי, שדומה באופיו והתנהגותו לשוק הישראלי.
המשקל הכולל בקראט של טבעות נישואין בארה”ב עומד על קצת מעל קראט 1 קראט.

טבעת אירוסין Kathryn קת'רין 1 קראט
טבעת עם יהלום מרכזי 1 קראט

טווח של 1-1.9 קראט הוא ללא ספק הפופולרי ביותר, כאשר גדלים נוספים פופלארים בטווח של 0.7-0.79, טווח של 0.9-0.99, וטווח של 1.5-1.59.

בעת בחירת היהלום, חשוב לזכור כי המשקל בקראט רחוק מלהיות המדד היחיד שמצביע על ערכו של היהלום.
דירוג הצבע, הבהירות ואיכות החיתוך משפיעים גם הם על המחיר.

בעת הקנייה לרוב אנו חשים כי כל היבט של היהלום הוא חשוב, אבל אם צריך לבחור שני פרמטרים מרכזיים על מנת להשיג את הניצוץ החזק ביותר, כדאי להתמקד בחתך ובבהירות.
לא מפתיע כי טבעות האירוסין הנמכרות ביותר מדגישות את היהלום המרכזי בשלושה סגנונות: סוליטייר (הסגנון הכי מוכר ונפוץ), קלאסי (סוליטייר עם יהלומים נוספים) וטבעות היילו (בעברית – הילה) שבו יהלומים מקיפים את היהלום המרכזי.

מה המשקל בקראט של טבעת אירוסין ממוצעת

אם אתם מוגבלים בתקציב, אנו ממליצים על טבעות אשר משתמשות גם ביהלומים קטנים יותר בתוך הטבעת עצמה על מנת להגביר את הניצוץ הכללי שלה.
בסופו של דבר זה יכול לחסוך כסף: המחיר של מספר יהלומים קטנים שמגיעים יחד ל1.5 לרוב נמוך יותר מהמחיר של יהלום אחד באותו המשקל.

מצד שני, אם אתם מחפשים טבעת סולייטר אלגנטית או טבעת בסגנון קלאסי, אנו ממליצים לבחור במשקל קראט מעט נמוך יותר ולהשקיע בחיתוך, בהירות וצבע באיכות טובה יותר.
בסגנונות אלה היהלום המרכזי במרכז תשומת הלב, ובחירה באיכות גבוהה בכל המדדים תבטיח שיהיה נוצץ מבלי קשר לגודל.

לא משנה באיזה עיצוב ובאיזה משקל קראט תבחר, זכרו לבחור יהלום עם דרגת חיתוך ברמה טובה או גבוהה יותר, על מנת לתת ניצוץ וזוהר ליהלום.

אנו ב Million Diamonds נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.