מצאת את הבחורה המתאימה לך, היא “האחת” שלך. ביקשת את ידה מהוריה (רק אם אתה רומניטקן חסר תקנה), ועכשיו – אתה מתכנן בהתרגשות את הצעת הנישואין המושלמת עבורה. הדבר שאתה הכי טרוד בו ברגעים אלה הוא… קניית טבעת האירוסין המושלמת. זו יכולה להיות משימה מדהימה, אבל גם מלחיצה למדי. זה הסמל של האהבה שלך אליה, וזה סימן של נכונותך לקחת את היחסים ביניכם לשלב הבא. בנוסף, הבחירה חשובה במיוחד, מאחר וכנראה שהארוסה שלך תשוויץ בטבעת לחברים ובני משפחה.

עבור גברים רבים, בחירה וקנייה של טבעת אירוסין לאישה המיוחדת בחייהם תהיה הניסיון הראשון שלהם בעולם המסובך של תכשיטי היהלומים. כשהם נכנסים לחנות תכשיטים הם מוצפים במונחים ומושגים שמעולם לא שמעו. שיבוצים? פגמים? 4C’s? הטבעת הנצחית? רגע, מה?

אבל אין באמת ממה לפחד. בטח לא כשיש מדריך אולטימטיבי (כמו זה) שיעזור לך לבחור טבעת אירוסין שהחברה שלך תאהב כל יום מחדש. בוא נתחיל:

שלב 1 בבחירת טבעת אירוסין: קבע את התקציב שלך

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות לפני שאתה צועד לתוך חנות תכשיטים הוא להגדיר תקציב. זה יעזור לצורף להראות לך אפשרויות בטווח המחירים שמתאים לך. תחשוב שזה כמו לקנות רכב, כי גם על מחיר של טבעת אירוסין יכול להתנהל משא ומתן לעתים קרובות.

ייתכן ששמעת שאמורים להוציא משכורת של כמה חודשים על טבעת אירוסין. זה שטויות. ה”כלל” הזה הומצא כחלק ממסע פרסום ערמומי של ענקית היהלומים DeBeers במהלך שנת 1940. אבל אין שום דבר רומנטי בלהיכנס לחוב גדול, במיוחד לא רגע לפני החתונה. קנה את הטבעת הכי יפה שאתה יכול להרשות לעצמך. בסופו של דבר, זה לא סכום הכסף שאתה מוציא על טבעת האירוסין שחשוב, אלא המחשבה שאתה משקיע כשאתה הולך לקנות אותה. נשים רבות מעדיפות להתחיל את החיים יחד ללא חוב, או להשתמש בכסף עבור ירח דבש מהסרטים או קניית בית משותף. זה הרי עדיף מאשר לפוצץ את כל החסכונות על אבן חן.

אם אתה רוצה להציע לה, אל תתעכב רק כי אתה לא יכול להרשות לעצמך טבעת טובה יותר. הטבעת אמורה להיות סמל לאהבתך, ומה זה אומר על אהבתך שאתה מוכן לדחות את הנישואים כדי לקנות אבן טובה יותר? טבעת צנועה תהיה זיכרון של זמנים פחות קלים כלכלית, כששניכם עוד הייתם צעירים בתחילת הדרך. אתה תמיד יכול להעניק לה טבעת יפה יותר כמתנה ליום השנה שלכם איפשהו לאורך החיים שלכם יחד (רבים לאורך השנים משדרגים את טבעת האירוסין כאשר מצבם הכלכלי משתפר).

איך לבחור טבעת אירוסין

עשה את זה בהפתעה

צורפים מעידים כי הם רואים יותר ויותר אנשים נכנסים עם החברות שלהם כדי לבחור טבעת. בעוד שלתת לאישה שלך לבחור את הטבעת שהיא רוצה יבטיח שהטבעת מתאימה ושהיא אוהבת אותה, אתה מפספס הזדמנות של פעם בחיים להראות עד כמה מתחשב ורומנטי אתה יכול להיות. תאר לעצמך עד כמה מופתעת היא תהיה כש: 1. אתה מציע לה, 2. הטבעת תתאים לאצבעה, ו-3. הטבעת שבחרת היא בדיוק מה שהיא רוצה.

אם אתה יכול בהצלחה לשלוף את השלישייה המנצחת הזו, סביר להניח שתהפוך להיות הנושא בשיחות הקנאה של המעגל החברתי שלה, החותנת לעתיד שלך תגיד שאתה מציאה אמיתית, וגברים סביבך יישבו בשקט הודות להישג המרשים שלך. ייקח קצת זמן להפוך את טבעת האירוסין להפתעה גמורה, אבל זה שווה את ההשקעה.

זה לא אומר שהפתעה היא הדרך היחידה שמתאימה. יש נשים שיתעקשו ללכת יחד עם בן הזוג שלהן כדי לבחור את הטבעת, ויש כאלה שהטבעת נמצאת ממש מתחת לאפן – ירושה מסבתא וכדומה. פשוט תעשה מה שאתה והחברה שלך חושבים שהוא הדבר הטוב ביותר.

בחירה נכונה של טבעת אירוסין

בדוק את מידת הטבעת שלה

זה דבר שעלול לגרום ללא מעט בעיות בתהליך הרכישה עבור גברים רבים. הם רוכשים את הטבעת המושלמת אבל אז מתברר שהיא לא במידה הנכונה. אותם גברים יכרעו על ברך אחת וינסו להחליק את הטבעת על האצבע של בת הזוג שלהם, אך ללא הצלחה ועם מבוכה לא קטנה.

אם אתה מקבל את הטבעת במידה הלא נכונה, אין צורך להתרגש יתר על המידה. אתה רק צריך לקחת את הטבעת בחזרה אל הצורף כדי לקבל את הטבעת בחזרה במידה הנכונה. אבל הכי טוב יהיה למנוע את המבוכה הפוטנציאלית על ידי כך שתוודא כי הטבעת שבחרת היא בגודל המתאים.

הדרך הטובה ביותר לדעת מה גודל הטבעת הרצוי היא לקחת טבעת שהיא לא עונדת ולהביא אותה לצורף לצורך מדידה. אז אם אתה רוצה לשמור על ההפתעה, תצטרך להיות ערמומי יותר: קח טבעת מתיבת התכשיטים שלה בזמן שהיא מתכוננת בחדר האמבטיה, או נסה להשיג טבעת שאתה לא רואה אותה עונדת לרוב; כך היא כנראה לא תצליח להבחין בהעדרה.

כמו כן ניתן להיעזר במדריך הקצר הזה אשר יינחה אתכם כיצד למדוד טבעת (לחצו על הקישור).

 

נסה להבין מה הסגנון שלה

אתה רוצה לבחור טבעת שמתאימה לסגנון הייחודי וההעדפות של האישה שלך. טבעת כזו תקנה לך נקודות זכות רומנטיות לכל החיים.

שוב, בגלל האופי החשאי של הצעת הנישואין, תצטרך לרתום את הג’יימס בונד הפנימי שלך לשם ביצוע המשימה. כשאתה עם החברה שלך, שים לב לסוג התכשיטים שהיא עונדת. האם היא אוהבת זהב צהוב? אולי היא מעדיפה זהב לבן? אולי יש אבן מסוימת שהיא אוהבת במיוחד, כמו אבן המזל שלה, שהיא תרצה יותר מאשר יהלום? האם היא אוהבת תכשיטים פשוטים, מאופקים, או שמא מעדיפה את הסגנון הגדול והנוצץ? חשוב על אישיותה; האם היא בחורה שתרצה להראות את הטבעת שלה לכל מי שהיא פוגשת? אם כן, כדאי שתלך על משהו גדול נוצץ. האם היא אישה פשוטה, שלא עונדת הרבה תכשיטים בכלל? חפש טבעות פשוטות, אך יפות, כמו טבעת אירוסין עדינה.

דרך נוספת להבין מהן ההעדפות שלה היא לקחת אותה ישר לחנות תכשיטי יהלומים. המפתח לכך הוא ללכת בתירוץ אחר. תגיד לה שאתה צריך ללכת לקניון כדי לחפש נעליים חדשות ושהיית רוצה שהיא תבוא איתך ותעזור לך לבחור. בדרך לחנות הנעליים, עצור כבדרך אגב בחנות תכשיטים שנראית לך ואמור לה, “היי, אני רוצה לעצור ולהסתכל על כמה שעונים.” בזמן שאתה עסוק בלהעמיד פנים שאתה מתעניין במגוון השעונים החדשים של אומגה, היא תסתכל על הטבעות. בחן אותה – על מה היא מביטה או מתעכבת זמן מה? שים לב לכך. תגיד משהו כמו, “זה נחמד”, וחכה לתגובה שלה. חזור להסתכל על שעונים. המשימה הושלמה.

 

בחר את טבעת האירוסין

יש לך מגוון של מתכות לבחירה עבור טבעת האירוסין. הנפוצות ביותר הן זהב צהוב, זהב ורוד וזהב לבן. אתה יכול אפילו לעשות שילוב של סוגים שונים של מתכות.

לכל מתכת יש יתרונות וחסרונות, מומלץ להתייעץ עם הצורף לגבי סוג המתכת בטבעת שלך.

למרות שהעמידות של טבעת האירוסין לבטח מעניינת אותך, אשתך לעתיד כנראה תתעניין יותר באיך שהיא נראית. עכשיו, טבעות אירוסין מזהב הן הפופולריות ביותר. אם הגברת שלך היא אישה שאכפת לה מהמגמות האחרונות בעולם האופנה, כדאי שתלך על זהב ורוד או זהב לבן עבור הטבעת. אם היא יותר מהסוג הקלאסי של הבחורות, מומלץ שתבחר בזהב צהוב מסורתי.

בחירה של טבעות אירוסין

בחירת יהלום איכותי בטבעת אירוסין: ארבעת הקריטריונים החשובים 4C’s

אז בחרת טבעת. עכשיו אנחנו עוברים לנקודת המוקד של רוב טבעות האירוסין: היהלום. עבור גברים רבים, רכישת יהלום יכולה להיראות כמו משימה מרתיעה, אבל עם קצת ידע, אתה יכול לצאת מחנות תכשיטים עם אבן חן יפה שהארוסה שלך לא תוכל להתאפק ותרוץ להשוויץ לחבריה.

בעת בחירת היהלום, חשוב לקחת בחשבון את ארבעת הקריטריונים הבאים: חיתוך, צבע, ניקיון וקראט. כל אלה קובעים את האיכות והעלות של היהלום.

  1. חיתוך: קריטריון זה אינו מתייחס לצורה של היהלום, אלא לזוויות ופרופורציות של האבן. בעוד שהטבע קובע את שלושת הקריטריונים האחרים, חיתוך היהלום נקבע על ידי בני אדם. יהלום חתוך היטב משקף אור מהיבט אחד למשנהו ומעביר אותו דרך החלק העליון של האבן. זה מה שנותן ליהלום את הניצוץ שלו. יהלומים שנחתכים עמוק מדי או רדוד מדי – האור דולף מהם דרך הצד התחתון של האבן, וכתוצאה מכך נוצר מראה עגום.

מתוך כל ארבעת הקריטריונים, חיתוך הוא החשוב ביותר. גם אם יש לכם את הצבע המושלם, בהירות, קראט – אם החיתוך לא בסדר, היהלום לא יהיה נוצץ מספיק כדי שהארוסה שלך תוכל להשוויץ בו לחבריה.

  1. צבע. להפתעתם של גברים רבים, יהלומים מגיעים במגוון צבעים. צבע היהלום מדורג בסולם הנע בין D (חסר צבע) ל-Z (צהוב בהיר). יהלומים חסרי צבע הם הנדירים והיקרים ביותר. יהלומים בצבע לבן הם הפופולריים ביותר. אבל כאשר זה מגיע אל בת הזוג שלך, צבע היהלום הוא עניין של העדפה. היזכר איך היא הגיבה לאבני חן כשהסתכלתם עליהן יחד מבעד לחלון הראווה של חנות התכשיטים.
  2. ניקיון. ככל שיש פחות פגמים ביהלום, כך הוא יהיה ברור יותר, וכתוצאה מכך – יקר יותר. כאשר התכשיטן מתחיל לדון בבהירות של היהלום, הוא או היא כנראה יזכיר את ה”פגמים” שלו. אלו הם מינרלים אחרים או שברים זעירים של היהלום, ולכן ככל שיש יותר פגמים, זה פחות טוב.

כמו הצבע, גם הבהירות נמדדת בסולם. ב-SI1 ו-SI2 לא תוכל לראות את חוסר השלמות בעין בלתי מזוינת. נסה למצוא יהלום בטווח זה.

כשאתה מסתכל על יהלומים, נסה להימנע מאבנים עם פגמים בחלק העליון באמצע, מפני שהם יכולים להשפיע על פיזור האור, מה שהופך אותם לפחות מבריקים.

  1. קראט. קראט מתייחס למשקלו של היהלום. ככל שהאבן כבדה יותר, כך תשלם יותר. באמצעות הרכבה נכונה בעיצוב, תכשיטן יכול לעשות מיהלום קטן להיראות גדול יותר ממשקל הקראט שלו. טבעת יהלום של 1 קראט עם אבן בודדה תהיה יקרה יותר מאשר טבעת המכילה את אותו משקל אך באבנים קטנות.

איך לבחור טבעת אירוסין שהיא תאהב

בחירת צורת היהלום טבעת אירוסין

בנוסף לארבעת הקריטריונים, אתה בטח תרצה לקחת בחשבון גם את צורת היהלום. צורת היהלום היא כבר עניין של העדפה אישית של החברה שלך.

לפניך רשימה של כמה צורות אפשריות של יהלומים:

– עגול (round brilliant) : יהלום עגול הוא צורת היהלום הקלאסית והנצחית.

– נסיכה (princess cut) : הנסיכה היא יהלום מרובע, והיא הצורה הפופולרית ביותר עבור טבעות אירוסין בימינו.

– טיפה (pear shape)

– לב (heart shape)

         Cushion

         Oval

         Emerald

         Asscher

         Marquise

בחר את השיבוץ לטבעת האירוסין

טבעת מתייחסת גם לאופן שבו היהלום ממוקם על הטבעת. כמו כל דבר אחר בטבעת האירוסין, גם בחירת השיבוץ תלויה הרבה בהעדפות של החברה שלך. אתה יכול ליצור שילובים של שיבוצים שונים.

הנה כמה סוגים שונים של שיבוצים, כך שלא תרגיש אבוד לגמרי כשאתה נכנס לחנות תכשיטים:

– טיפאני: הוצג על ידי חברת התכשיטים הנושאת את השם. שיבוץ של מראה נצחי וקלאסי.

– נצח: במקום יהלום אחד גדול, יש יהלומים קטנים משובצים במעגל.

– מסגרת: שפה מתכתית המקיפה את צדי האבן ומשתרעת מעט מעליה. השפה יכולה למתוח את כל היקף היהלום או חלק ממנו בלבד. מסגרת הלוח מחזיקה את היהלום בבטחה, ופרופיל המגן הנמוך שהוא יוצר משמש מסגרת. זו בחירה טובה לנשים עם אורח חיים פעיל.

– מסילה או פס: בהגדרת המסילה, היהלום או היהלומים ממוקמים בערוץ מתכת. זה יכול לשמש כהדגשה ליהלום העיקרי שמוגדר על כתר.

– פאווה (Pa Vay): שיבוץ זה מורכב מכמות גדולה של יהלומים הממוקמים יחד (לעיתים נקרא גם טבעת שורת יהלומים).

 

ביטוח על טבעת האירוסין

טבעת אירוסין היא השקעה כספית וסנטימנטלית. בגלל ההשקעה העצומה של כסף ורגשות, זה יכול להיות רעיון טוב לעשות ביטוח על טבעת האירוסין של החברה שלך, למקרה שהיא אי פעם תיגנב או תיפגם. גם אם אתה ואשתך לעתיד תחליטו לא להחליף את הטבעת, תוכלו לפחות לקחת את הכסף ולהנות ממנו.

 

יש לך כמה אפשרויות בביטוח של טבעת אירוסין:

– ביטוח של בעלי בית ושוכרים. פוליסות ביטוח שמאפשרות לך להוסיף את ערכם של פריטים יקרים, כמו תכשיטים. עם זאת, הקפד לבדוק את המדיניות כדי לראות מה בעצם מכוסה. לעתים קרובות, ביטוח זה ​​יכסה טבעת אירוסין אם היא נגנבה או ניזוקה עקב שריפות.

– מדיניות ערך בפועל. פוליסת ביטוח ערך בפועל תשלם לך את הערך של הטבעת פחות הפחת שלה עקב השימוש. אז, אם הטבעת שקנית עלתה 8,000 ש”ח ואשתך מאבדת אותה חמש שנים אחרי שנישאתם, חברת הביטוח יכולה לשלם לך רק 6000 ש”ח, תוך התחשבות בבלאי של הטבעת בתקופה של חמש שנים. בגלל שפוליסות ביטוח אלה לא מחזירות את הערך המלא של הטבעת, הן האפשרות הזולה ביותר.

– פוליסות ביטוח חלופיות. מדיניות זו תחזיר לך את שווי השוק של הטבעת שקנית. אז אם קניתם טבעת אירוסין עם טבעת זהב ויהלום שנחתך בצורה מושלמת עם בהירות ללא דופי, חברת הביטוח תשלם לכם את המחיר הנוכחי עבור טבעת כזאת. זה אומר שתקבל יותר כסף ממה ששילמת במקור על הטבעת בגלל הייסוף של מחירי הזהב והיהלומים.

בכל אופן מומלץ לבדוק באופן פרטני כל ביטוח ולהפקיד לקרוא את כל האותיות הקטנות.

בחירה מוצלחת של טבעת אירוסין

האירוסין בוטלו. האם אני יכול לקבל את טבעת האירוסין שלי בחזרה?

למרבה הצער, לא כל הצעות הנישואין מתממשות. הרבה סיבות יכולות להיות לכך, עם זאת כשהעניין מסתיים, תהיה בעיה אחת שתצטרך לפתור לפני שאתה והאהבה האמיתית שלך לשעבר תפנו לדרכים נפרדות: הבעלות על הטבעת.

למשל, במקרים מסויימים נקבע שטבעת אירוסין היא “מתנה מותנית”, כלומר, הטבעת הופכת לרכוש של החברה שלך בתנאי שהיא באמת מתחתנת איתך. אם האירוסין בוטלו ואתה מתחתן, יש לך זכות חוקית לדרוש את הטבעת בחזרה, וזה לא ממש משנה מי הפר את האירוסין. זה יכול להיות אתה או היא. כל עוד האיזון נשבר, יש לך זכות חוקית על הטבעת.

אבל למה לחשוב על דברים שליליים בתקופה מרגשת כזאת? עכשיו, לאחר שקראת את הכתבה, אתה יודע שיש לך את הכלים הנכונים לצאת ולבחור לאהובתך את הטבעת שהיא חלמה עליה, וכך הצעת הנישואין שלך תהיה מושלמת.

אנו במיליון יהלומים נשמח לעמוד לרשותך ולעזור לך לבחור את טבעת חלומותיך!