ישנם גורמים רבים כל כך שצריך לקחת בחשבון כאשר מחפשים אחר טבעת אירוסין או טבעת נישואין: בחירת היהלום, מציאת טבעת התואמת את הסגנון של בני הזוג, וכמובן, להישאר במסגרת התקציב שהצבנו לעצמנו. ניתן לטעות בקלות בבחירת גודל הטבעת הנכון, מה שאומר שנצטרך להבין איך אפשר להתאים את גודל הטבעת לאצבע בצורה מושלמת רק לאחר רכישתה.

 

קניית טבעת בגודל שאינו מתאים בדיוק היא טעות שכיחה למדי, עם זאת, חשוב לתקן את הבעיה בהקדם האפשרי. אם הטבעת גדולה מדי, היא עשויה להישמט מהאצבע וללכת לאיבוד, או להחליק הצידה ולהיראות מגושמת עליה. אם הטבעת קטנה מדי, זה יכול להיות מאוד לא נוח ואף לעצור את זרימת הדם, אם בכלל מצליחים לענוד אותה מלכתחילה.

 

למרבה המזל, יש כמה דרכים להקטין את גודל הטבעת כך שתתאים באופן מושלם על כל אצבע.

 

איך להקטין את גודל הטבעת באופן מקצועי

לפני שאתם הולכים לשנות את גודל הטבעת, ודאו שהיא אכן לא מתאימה לכם. כלל האצבע אומר כי טבעת המתאימה היטב לאצבע היא זו שמחליקה עליה בקלות, אבל יורדת ממנה עם קצת קושי. אתם לא אמורים להרגיש אי נוחות כשאתם עונדים את הטבעת, וכמו כן היא צריכה לשבת טוב על האצבע מבלי להסתובב בחופשיות.

 

אם הטבעת גדולה מדי, הדרך הראשונה לעשות אותה קטנה יותר היא לשנות את גודלה על ידי בעל מקצוע. רוב חנויות היהלומים והתכשיטים מציעות שירותים מיוחדים לשינוי גודל טבעת, כך שתוכלו לקחת את הטבעת לאיש מקצוע אמין אשר נמצא בסביבתכם. בדרך כלל, אנשי מקצוע יכולים לשנות את גודל הטבעת על ידי הוספה של שני גדלים או הורדת שני גדלים מקסימום. כלומר, הם יכולים להפוך את הטבעת לגדולה יותר בשני גדלים, או קטנה יותר בשני גדלים.

 

הקטנת גודל הטבעת היא פעולה קלה יותר לעשייה מאשר הפעולה ההפוכה. תהליך ההקטנה שלה הוא למעשה די פשוט – כל מה שהתכשיטן שלכם צריך לעשות הוא לחתוך חתיכה מהטבעת, לרתך אותה בחזרה והופ – יש לכם טבעת קטנה יותר.

 

בכל פעם שאיש מקצוע משנה את גודל הטבעת, התוצאה צריכה להיות מלוטשת לחלוטין, כאשר הטבעת נראית בדיוק כפי שנראתה לפני שהתכשיטן שינה את הגודל שלה. זוהי הדרך הפשוטה ביותר לשנות את גודל הטבעת מכיוון שכך היא מטופלת על ידי איש מקצוע שיודע בדיוק איך להפוך אותה לקטנה יותר.

איך אפשר להתאים את גודל הטבעת לאצבע בצורה מושלמת?

 

טריקים פשוטים שיעזרו לכם להתאים את גודל הטבעת לאצבע

ישנם מקרים שבהם שינוי גודל הטבעת הוא לא באמת אופציה. לדוגמה, אם הטבעת היא ירושה משפחתית שעברה במשך דורות או אם ישנה חריטה מיוחדת עליה. במקרים אלה, שינוי גודל הטבעת הוא מסוכן או אפילו בלתי אפשרי.

 

בנוסף, ישנם סוגים מסוימים של טבעות שלא ניתן לשנות את גודלן, למשל: טבעות טיטניום; טבעות טונגסטן; טבעות נירוסטה וטבעות עם אבני חן סביב.

 

גם אם ניתן לשנות את גודל הטבעת שלכם, ייתכן שתרצו לשקול אפשרויות אחרות קודם. מדוע? כי זה בטח לא ישמח את בני הזוג שלכם אם הם יצטרכו להחזיר את הטבעת ולהמתין במשך כמה ימים / שבועות עד שיוכלו לקבל אותה. הם ירצו להראות את הטבעת למשפחה ולחברים שלהם, כך שזה עלול להיות קשה עבורם להיפרד מטבעת האירוסין היקרה מיד לאחר ההצעה שלכם.

חשוב לציין שאצלנו במיליון יהלומים, מאחר שברשותנו חנות מפעל ליהלומים ניתן להקטין או להגדיל את הטבעת באותו יום (בערך חצי שעה).

 

אם זו הדילמה שלכם, אל תדאגו. ישנן אפשרויות שיוכלו לעזור לתכשיט היקר להרגיש מושלם על האצבע. הנה כל הטריקים שאתם יכולים לעשות כדי להגיע להתאמה מושלמת:

 

  • חרוזי מדידה – תכשיטן יכול לרתך בקלות שני חרוזי מתכת על החלק התחתון של הטבעת. חרוזים אלה משמשים כטריז בין הטבעת לאצבע, ובכך עוזרים למנוע את הטבעת מלהסתובב.
  • התקן מתקפל – התקן מתקפל הוא בעצם מוט מתכת קטן שמולחם לתחתית הטבעת כדי להפוך אותה למתאימה כראוי מבחינת הגודל. זה נחשב לתיקון קל עבור תכשיטנים, ועשוי להיות נוח יותר מאשר חרוזי מדידה.
  • עיבוי הטבעת עם סיליקון – אתם יכולים למצוא רפידות כאלה באינטרנט או בחנויות קמעונאיות רבות. אלה בעצם חתיכות קטנות של סיליקון שמשמשות כבידוד בין האצבע שלכם לבין הטבעת על מנת שניתן יהיה להתאים אותה. רפידות הסיליקון הללו עושות את העבודה, עם זאת, רבים מתלוננים כי הם מרימים את הטבעת בצורה מגושמת מעל האצבע, וזה לא נראה נחמד כל כך.
  • הוספת קפיץ – הקפיץ בדרך כלל עשוי זהב לבן ומגיע בצורה של פרסה. הוא מותקן בתוך הטבעת ומשרת את המטרה של שמירה מיטבית על הטבעת. זה פתרון נוח במחיר סביר, ורוב האנשים מעדיפים אותו על פני חרוזי מדידה.
  • סיליקון בהתאמה אישית – אתם יכולים לרכוש סיליקון פשוט ולהפוך את התאמת הטבעת למושלמת. זה דורש קצת יותר עבודה ומיומנות מאשר האפשרויות האחרות, אבל זו בהחלט אופציה שמניבה תוצאות יעילות. בעיקרון, אתם שמים את הכמות הרצויה של הסיליקון על הטבעת כדי להתאים אותה לגודל האצבע. סיליקון זה נראה טוב יותר מאשר הרפידות שהוזכרו לעיל, והוא יכול להתקלף בקלות מהטבעת.

 

אלה הן חלופות נהדרות שכדאי לשקול כאשר שינוי גודל הטבעת לא מתאפשר באופן מקצועי, או אם אתם לא רוצים לשנות את גודלה לצמיתות.

 

לדוגמה, אם אתם משתמשים בקפיץ כדי לשנות את גודל הטבעת, תוכלו פשוט להסיר אותו כדי לשחזר את הגודל המקורי של הטבעת. זה אומר שאתם יכולים להרחיב את הטבעת בעתיד אם האצבעות שלכם יהפכו לעבות יותר עקב הריון, דלקת פרקים, או מצבים בריאותיים אחרים.

 

אם אתם לא רוצים להבין ממש איך אפשר להפוך טבעת לקטנה או גדולה יותר, עדיף לקחת את הזמן כדי לאמוד את הגודל הנכון של הטבעת לפני רכישתה.

 

למרבה הצער, אין מדע מדויק שיכול לעזור לשנות את הטבעת בהתאם. זה לא סביר שתדעו להגיד מה גודל הטבעת של מישהו רק על ידי התבוננות על היד שלו. הדרך הבטוחה היחידה שבה ניתן להגיע לגודל הנכון היא לעשות קצת מחקר על בני הזוג שלכם, ולגלות את גודל הטבעת המתאים להם.

 

הנה כמה עצות שיעזרו לכם לגלות את גודל הטבעת הנכון של בני הזוג שלכם מבלי לשאול אותם על כך:

 

  • ניתן להשתמש במדריך המדידה הנ”ל (לחצו כאן) על מנת להצליח למדוד בצורה טובה יותר את הטבעת.
  • שאלו את החברים שלהם. הם יכולים לעזור לכם לנחש את הגודל, או לשאול אותם איזה גודל הם עונדים בדרך כלל, וכך לספק לכם את המידע הזה.
  • קחו טבעת שהם עונדים בקביעות ובקשו מהתכשיטן לומר לכם מה גודלה. הקפידו לשים לב באיזו יד ועל איזו אצבע הם עונדים אותה.
  • אם אתם מודאגים שהם ישימו לב שנעלמה להם טבעת, קחו כמה דקות כדי לשרטט את הטבעת בתוכה ומחוצה לה על פיסת נייר.
  • לקבלת הערכה גסה, אתם יכולים גם להשוות אצבעות כאשר אתם מחזיקים ידיים. האם האצבע שלהם גדולה יותר או קטנה יותר מאשר הזרת שלכם?

 

התקווה היא שתוכלו לעשות כמה בירורים לגבי גודל הטבעת שתתאים לבני הזוג שלכם, אבל אם משהו קורה, רק שתדעו שיש עוד הרבה אפשרויות נוספות. הדרכים להפוך טבעת למתאימה באופן מושלם הן רבות ויעילות, אז אין צורך להיכנס לפאניקה אם הטבעת לא מתאימה כבר בפעם הראשונה כאשר אתם מציעים לבני הזוג שלכם נישואין.

 

צריכים עזרה בהתאמת טבעת אירוסין או טבעת יהלומים אישית? אנו במיליון יהלומים נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.