מוכנים להתחיל לחפש טבעת אירוסין? כשאתם מוכנים לקחת את המחויבות שלכם הלאה, בטח תרצו לוודא שאתם עושים את זה נכון, עם טבעת מיוחדת והצעה לבבית.

אחרי הכל, זה רגע אחד שתזכרו (וששניכם כבר מתרגשים ממנו) במשך זמן רב. במבט ראשון, קניית טבעת אירוסין לא נראית כמו סיפור כל כך קשה.

פשוט למצוא חנות תכשיטים ולהביא את הארנק שלכם, נכון? אבל כשאתם בוהים בשורות של טבעות בצורות שונות, גדלים ומחירים (וגם לא לשכוח את ארבעת הקריטריונים לבחירת יהלום), תמצאו שקצת מחקר יעזור לכם מאוד כשמדובר בקבלת ההחלטה על הסכום שכדאי לכם להשקיע בטבעת אירוסין. אז איך עושים את זה בצורה הטובה ביותר? המשיכו לקרוא.

אנו ניקח אתכם דרך העלות הממוצעת של טבעת אירוסין, וזאת כדי לשבור את המיתוסים סביב סכום ההשקעה בטבעת האירוסין, וכן להדגיש את הגורמים שיש להביא בחשבון בעת בחירת הטבעת הטובה ביותר עבור בת הזוג שלכם, בהתאם לתקציבכם.

כמה עולה טבעת אירוסין? כמה כדאי לכם להוציא על טבעת אירוסין?

מחיר טבעת אירוסין ממוצעת (כמה זה עולה לנו?)

דבר אחד בטוח – יהלומים עדיין נחשבים להשקעה רצינית. על פי המחקר שערכנו, העלות הממוצעת של טבעת אירוסין בישראל עומדת כרגע על 5,000-10,000 ש”ח.

מחירי טבעות אירוסין הם בבירור דבר שלא ניתן לזלזל בו, אז איך אפשר אפילו להתחיל לקבוע כמה להשקיע על טבעת האירוסין עבור בת הזוג שלכם? התשובה היא גם רבת פנים וגם סובייקטיבית מאוד. במילים אחרות, אין כלל אחד שמתאים לכולם ואין תשובה אחת נכונה. אבל אל תדאגו, לא נעזוב אתכם לבד עם זה, אלא נציין בפניכם כמה גורמים חשובים וקובעים (לפני המיתוסים), לפני שתשקיעו את מיטב כספכם על טבעת אירוסין. ואם יש משהו שאתם צריכים לקחת אתכם הלאה, זה שאתם אף פעם לא חייבים להיכנס לחוב גדול עבור טבעת החלומות של בת הזוג שלכם.

הנה כמה כללים שיעזרו לכם להחליט כמה תרצו להוציא על טבעת אירוסין:

כמה לשלם על טבעת אירוסין? (כלל אחד / שניים / שלושה חודשי שכר)

ודאי שמעתם שבארה”ב נהוג חוק “משכורת של חודש אחד”, שאומר שאתם צריכים להוציא הכנסה של חודש (ברוטו) על טבעת אירוסין. אנשים מעטים מבינים ש”קו מנחה” זה התחיל כיוזמה שיווקית שהשתמשו בה סוחרי יהלומים כדי לשפר את המכירות בתחילת מלחמת העולם השנייה. עם הזמן, הרעיון האווילי הזה גדל למשכורת של חודשיים, ואפילו, שלושה חודשים. העניין הזה מאוד לא מציאותי, במיוחד משום שמדובר בהכנסה ברוטו ולא נטו. אז למרות מה שאומרים לנו בפרסומות, אין זה חכם לבזבז את השנים הראשונות של הנישואין שלכם על החזר התשלום של טבעת האירוסין. במילים פשוטות יותר, אתם מוזמנים להתעלם מהכלל המיושן.

מחשבוני מחירים של טבעות אירוסין

מחשבונים אלה עלולים להיות חסרי תועלת או מועילים באופן שולי, אבל מטרתם היא אחת: לנסות לעזור לכם להחליט כמה כדאי להוציא על טבעת האירוסין על ידי איסוף מידע על ההכנסה וסגנון החיים שלכם. אם אתם רוצים להשתמש במחשבון טבעת אירוסין כדי לקבוע את התקציב שלכם, לכו על זה, אך היזהרו ממחשבונים קלוקלים. יתר על כן, חפשו עצות מועילות (ולגיטימיות) כדי לקבוע כמה כסף אתם, באופן אישי, צריכים להשקיע על טבעת האירוסין.

כמה לשלם על טבעת אירוסין (באופן מציאותי)?

אנו מעודדים כל אדם המעוניין לרכוש טבעת אירוסין לפתח תוכנית פעולה שמתחילה בתקציב. “המקום הטוב ביותר להתחיל את התהליך הזה הוא לקבוע תקציב, זה ידריך את כל ההחלטות שלכם קדימה, וחשוב שיהיה לכם מושג כמה אתם מוכנים להשקיע בזה. אנו ממליצים לחשוב על סדרי עדיפויות – האם אתם מחפשים יהלום איכותי? האם אתם מוכנים להקריב קצת את האיכות כדי לקנות יהלום גדול יותר? האם אתם מתכננים לקנות טבעת פשוטה שתהיה זולה יותר, או משהו עם הרבה יהלומים קטנים שייקח יותר מהתקציב שלכם?”

כמה לשלם על טבעת אירוסין (באופן מציאותי)?

בהתאם לעצה זו, הנה כמה גורמים חשובים שתרצו לשקול כדי לקבוע כמה להשקיע על טבעת האירוסין:

  1. מצב פיננסי: בין אם חסכתם מקדמה או פתחתם תוכנית חיסכון כדי לממן את העלות של הטבעת, נסו להבין קודם עם מה תרגישו יותר בנוח, בעיקר אם יהיו לכם תשלומים חודשיים.
  2. ציפיות: חשוב שיהיה לכם מושג איזה סוג של טבעת אירוסין תתאים לבחירת ליבכם, אבל אם אין לכם, עכשיו זה הזמן לגלות. המטרה העיקרית שלכם היא לרכוש טבעת שהיא תאהב ותגרום לה להרגיש גאה, ללא קשר לתג המחיר. אתם יכולים לשאול אותה על אופציות לטבעת, או לעבור איתה יחד ליד חנויות תכשיטים כדי להבין מה היא באמת רוצה. אם אתם רוצים שההצעה שלכם תהיה הפתעה גמורה, אולי כדאי לשאול חברות שלה, או לעקוב אחר רמזים החל מתיבת התכשיטים שלה וכלה בתגובותיה על תכשיטים של נשים אחרות. נסו למצוא את השילוב בין הסגנון האישי שלה, התחביבים ואורח החיים הכולל, יחד עם מתנות שנתתם לה בעבר והיא אהבה.
  3. משמעות הטבעת: ברוב המקרים, טבעת שרואים שחשבו עליה ושמספרת על האישיות של בת הזוג שלכם תהיה הרבה יותר משמעותית מאשר הטבעת הגדולה ביותר שתוכלו למצוא. יש לכם טבעת אירוסין שעברה בירושה משפחתית? אולי היא תעדיף את הטבעת הזו על פני טבעת חדשה בכל מחיר, או שאולי היא בכלל רוצה לשבור את המסורת ולוותר על היהלום לחלוטין.

הדרכים הטובות ביותר כדי לחסוך כסף על טבעת אירוסין?

כשאתם מוכנים סוף סוף לפתוח את הארנק שלכם, וודאו שאתם מקבלים את הדבר הטוב ביותר עבור הכסף שלכם. איך תעשו זאת? הנה:

– חנות מקוונת: קניות באינטרנט מבטיחות בדרך כלל שתקבלו מחיר טוב עבור המוצר שאתם מעוניינים בו. החיסכון הכולל מגיע ל-50-30 אחוזים לעומת חנות רגילה. כמו כן, בזכות אפשרויות הבחירה הבלתי נגמרות, אתם יכולים להבטיח שתקבלו בדיוק את היהלום ואת הטבעת שמתאימים לכם ולתקציב שלכם בלי להיות לחוצים. קניות באינטרנט לא רק מציעות לכם חיסכון משמעותי על טבעות אירוסין, אלא שהן גם מאפשרות לכם להתאים אישית את הטבעת, ובכך להבטיח שהשותפה שלכם לחיים מקבלת בדיוק את מה שהיא רוצה.

– לוותר על חלק קטן מהקראט: לכו על יהלום קטן יותר, כמו יהלומים שמשקלם נמוך במקצת מקראט. לדוגמה, יהלומי 0.97 קראט זהים ליהלומים במשקל 1.0 קראט עבור עין בלתי מזוינת, אבל המחיר שלהם הרבה יותר נמוך.

הדרכים הטובות ביותר כדי לחסוך כסף על טבעת אירוסין?

– השקיעו בחיתוך איכותי, אבל וותרו כשזה מגיע לצבע: למדו על ארבעת הקריטריונים החשובים והידועים לבחירת יהלומים. חיתוך היהלום הוא קריטריון שאינכם רוצים לגרוע ממנו, שכן יהלום חתוך היטב יבהק למרחקים. לפי American Gem Society, שמדרגת את חיתוך היהלום בסולם של 0 (אידיאלי) עד 10 (גרוע), אם אתם משווים יהלום קטן חתוך היטב עם יהלום גדול יותר באיכות חיתוך פחות טובה, היהלום הקטן יותר עשוי להיראות גדול יותר לעין בלתי מזוינת. בחרו בחיתוך הכי טוב שאתם יכולים להרשות לעצמכם, אבל כן תוכלו לחסוך קצת על הבהירות והצבע, אם אתם צריכים; ישנם פגמים זעירים  שלא יהיו גלויים רק על ידי התבוננות רגילה ביהלום, וזה יוביל לחיסכון ניכר.

– לדלג על סוליטייר: עדיף לרכוש טבעת שעשויה מכמה יהלומים קטנים יותר מאשר מיהלום אחד כמו הסוליטייר. זוהי דרך נהדרת למצוא טבעת מדהימה ללא צורך בהוצאה ענקית בשווי שלושה חודשי משכורת. ויש לכם מזל אם אתם בוחרים בדרך זו – טבעת היילו, שבה אבן החן במרכז מוקפת באבנים קטנות ופשוטות יותר, היא לגמרי הדבר הכי חם כרגע בעולם טבעות האירוסין. שיבוץ מיוחד זה גורם אפילו ליהלום הכי קטן  במרכז להיראות מדהים.

כיצד לרכוש טבעת אירוסין מחנות יהלומים באינטרנט? והאם מחירי הטבעות זולים יותר?

כן, אפשר לקנות טבעת אירוסין באינטרנט, שם המחיר הממוצע לטבעת הוא הרבה יותר נמוך. את הנוחות ואת המחיר הנמוך אי אפשר לנצח, אבל יש בהחלט סיכונים שכדאי להיות מודעים אליהם. חשוב להכיר את ההבדל בין אתרי יהלומים מזויפים לאלה של תכשיטנים מקצועיים.

שימו לב שלמרות המחירים הנמוכים של טבעות אירוסין, מומלץ לעשות את המחקר שלכם לפני רכישת טבעת מאתר מקוון. ודאו שאתם מבינים את שיטות התשלום והמשלוח של החברה, וכן את מדיניות ההחזרים שלה. זה גם רעיון טוב לקרוא את הסקירות וההמלצות באתר האינטרנט של החברה. לבסוף, דאגו לבקש מסמכים רשמיים על כל יהלום שאתם רוכשים. ישנן מספר דרכים לאמת אותנטיות של יהלום, כמו בדיקת דו”ח ה-GIA, ונציגי שירות הלקוחות של האתר צריכים להיות יותר משמחים לספק לכם את המידע זה.

אנו מקווים שהצלחנו לשפוך אור על הנושא של עלויות ומחירי טבעות אירוסין.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולהתאים לכם כל טבעת לכל תקציב.