אמנם אין שום דבר לא בסדר עם רכישת טבעת אירוסין מחנות תכשיטים, אבל כשקונים אבן יהלום בודדת, זה מאפשר ליצור טבעת יהלום מותאמת אישית וייחודית יותר עבור בת הזוג שלך.

רכישת יהלום בודד מוסמך עשויה להיראות כמו משימה לא פשוטה, במיוחד אם אתה לא מכיר את ארבעת מדדי האיכות של יהלומים או כיצד הם מדורגים. לעין בלתי מזוינת, יהלומים רבים יכולים בקלות להיראות דומים זה לזה מבחינת חיצונית – גם כאשר הם בהחלט לא.

עם זאת, אתה לא צריך להפוך למומחה יהלומים בן לילה כדי לרכוש את האבן הנכונה, אלא רק לזכור מה הטעם האישי של בת הזוג שלך, ולהתאים אותה לאורח החיים שלה ולבגדים שהיא לובשת.

כאשר אתה בטוח שאתה יודע מה אתה מחפש, גש לתכשיטן שלך ושאל אותו מספר שאלות פשוטות, כמו:

  1. מהו משקל הקראט המדויק?

קראט מודד את מסת היהלום. בעוד שקראט של יהלום אינו קובע בהכרח את האיכות שלו, הוא כן מהווה אינדיקציה טובה למחירו.

ברוב המקרים, תכשיטנים מעגלים מספרים כשמדובר בקראט, כך שתצטרכו לשאול לגבי משקל הקראט המדויק ומחירו. זה יאפשר לכם להשוות בין היהלומים הזמינים לרכישה באופן מדויק יותר.

  1. האם אני יכול לראות כמה יהלומים נוספים באותה איכות?

כאן, האיכות מתייחסת לצבע היהלום וקראט. תוכל לראות כמה יהלומים באותה איכות, וזה יאפשר לך לקבוע את איכות החיתוך, המאפיין החשוב ביותר של היהלום.

למרבה הצער, קשה למדי לקבוע את איכות החיתוך, גם עבור אנשי מקצוע. זווית החיתוך האידיאלית של יהלום בודד עגול היא 41 מעלות, אבל לא כל יהלום ניתן לחיתוך בזווית זו. זווית חיתוך אידיאלית פחות לא מרמזת על כך שיש לך יהלום גרוע, אבל ככל שהוא מתרחק מ-41 מעלות, הזוהר והניצוץ שלו קטן בהתאם. הדרך הטובה ביותר לשפוט בעניין זה היא לראות איך האור עובר דרך היהלום, ולסמוך על העין שלך.

4 שאלות שכדאי לשאול יהלומן בעת רכישת יהלומים בודדים

  1. האם אני יכול לקחת את היהלום הזה לסיבוב קצר?

לא, אתה לא צריך לגנוב יהלומים, אבל כן כדאי לשאול את הצורף שלך אם אפשרי לראות אותם במצבי תאורה שונים. רוב חנויות התכשיטים משתמשות בתאורה שגורמת ליהלומים להיראות בהירים יותר (כלומר, באיכות טובה יותר). למרבה הצער בעניין הזה, רוב האנשים לא מבלים כל כך הרבה זמן בתאורה של חנות תכשיטים, לכן חשוב לראות איך נראה הצבע של היהלום באור טבעי או תחת תאורת פלורסנט.

רכישת יהלומים באינטרנט יכולה גם להפוך את ההחלטה לגבי היהלום לקלה יותר, כאשר אתה קונה יהלומים בודדים מוסמכים המדורגים על פי צבעם. לאחר מכן, תוכל להשוות את ערכת האב של ה-GIA לצבעו של היהלום שבחרת כדי לבחון את איכותו.

  1. האם אני יכול לראות את תעודת ההסמכה של האבן שבחרתי?

זו כנראה השאלה החשובה ביותר שאתה יכול לשאול אם אתה משקיע ברכישת יהלום. תעודה תיתן לך מידע על חיתוך האבן, צבעה, בהירותה ומשקל הקראט שלה, וכן על גורמים אחרים כמו רמת הגימור, הסימטריה והטיפולים שהיהלום עבר כדי לשפר את המראה שלו.

תעודת ההסמכה המהימנה ביותר מגיעה מה-GIA. תעודת GIA היא למעשה חותמת לכך שהאבן שלך נשלחה למעבדה עצמאית כדי להיבדק על ידי מומחים. שים לב – אישור של ה-GIA ותעודה של גמולוג שעבר הכשרה של GIA אינם זהים. אם הצורף לא יכול להראות לך הסמכה עבור היהלום עצמו, זה הרמז שהגיע הזמן שלך לעזוב.

רכישת אבן בודדת לא חייבת להיות חוויה קשה בהכרח, מה עוד שרוב התכשיטנים ישמח לעזור לך לעשות את הבחירה הנכונה, אבל ברגע שאתה קונה את היהלום שלך – העבודה שלך לא הסתיימה. אתה עדיין צריך לבחור טבעת כדי שניתן יהיה לשבץ בה את האבן שבחרת. עשה זאת עוד היום, כל עוד החזון שלך לגבי הטבעת המושלמת עבור אהובתך עדיין טרי וצלול.

צריכים עזרה בבחירת היהלום המושלם עבור טבעת האירוסין או התכשיט שלכם?

אנו במיליון יהלומים נשמח תמיד לעמוד לרשותכם בכל שאלה.