אם אתם הולכים להוציא את הכסף שעבדתם קשה בשבילו על תכשיטים, הכרחי שתדעו איך להוציא נכון כדי להבטיח שהיהלום שאתם קונים ישמור על הברק לאורך שנים רבות.

גם תכשיטים ברמה הגבוהה ביותר דורשים טיפול מיוחד כדי לשמור על המראה שלהם.

אם התכשיטים שלכם הם בעיקר בהתאמה אישית או אם יש לכם אוסף נרחב של טבעות יהלום, שרשראות יהלומים, עגילי יהלומים וצמידי יהלומים. חשוב מאוד לדעת איך לטפל באוצרות היקרים ביותר שלכם. מאחסון נאות לניקוי מהיר ועדין, טיפול בתכשיטים יעזור לכם להפיק את המרב מהאוסף שלכם.

 

קיבצנו עבורכם 10 טיפים שיעזרו לכם לטפל כראוי בתכשיטים שלכם:

  1. מתי להסיר את התכשיטים שלכם

תכשיטים הם עסק עדין, לא משנה אילו חומרים מעורבים בהכנתם. אם אתם עובדים עם כימיקלים ו / או חומרים אחרים ויש לכם תכשיטים על הידיים, אתם צריכים תמיד להסיר אותם טרם הפעילות שאתם מתכוונים לעשות. הסירו את התכשיטים שלכם לפני כל אחת מהפעולות הבאות: משחקי ספורט, עבודה בחוץ, ניקוי הבית, שחיה במים עם כלור ועוד.

  1. לבשו את התכשיטים שלכם ממש לפני שאתם יוצאים מהדלת

אם אתם מתלבשים בבוקר או מתכוננים ללילה בעיר, זה ממש מפתה לשים קודם כל את התכשיטים שלכם. עם זאת, עדיף לחכות עד שאתם מוכנים לצאת מהדלת. למה? כי כימיקלים מהבושם, מוצרי השיער והאיפור יכולים להזיק לתכשיטים שלכם.

  1. הימנעו מלשים קרם כאשר אתם לובשים תכשיטים

קרמים לא נראים כמו מוצרים מזיקים, שכן הם עוזרים לשחזר את הלחות בעור שלכם, אבל הם יכולים למעשה לפגוע בגימור של תכשיטים מסוימים.

  1. אחסנו כל תכשיט בנפרד

נזק לתכשיטים שלכם יכול לקרות לא משנה כמה אתם זהירים. תכשיטים המונחים יחד יכולים לפגוע זה בזה, ולגרום נזק ליהלום, מה שעשוי להיות עניין מסובך. החומרים הפגיעים ביותר הם פנינים, אבני חן, פלסטיק, עץ, וכו’, לכן אחסון הפריטים שלכם בנפרד עוזר להימנע ממצבים כאלה.

  1. תמיד סעו עם מארז של תכשיטים

חשוב לדעת מה הדרך הטובה והבטוחה ביותר לאחסן את התכשיטים שלכם, וגם חיוני מאוד לנסוע עם מארז תכשיטים. לא מומלץ לזרוק את התכשיטים לתוך שקית טואלטיקה או לתוך המזוודה, לכן כדאי לארוז אותם בעדינות בטרם היציאה לנסיעה ולא להשאיר את זה לרגע האחרון. מעשה כזה יכול לגרום נזק מיותר לתכשיטים היקרים שלכם. עם מארז תכשיטים מיוחד עבור התכשיטים שלכם, אתם יכולים לאחסן אותם בבטחה תוך כדי נסיעה.

 

10 טיפים חשובים לטיפוח ולשמירה על התכשיטים שלכם

  1. בדקו את התכשיטים באופן קבוע

לפני שאתם שמים עליכם את אחד התכשיטים שלכם, בדקו תמיד את מצבם. האם הם נראים טוב מספיק כדי לצאת איתם מהבית?

האם אבזם העגיל מאובטח? האם האבנים מוצבות במקום? האם יש על הפריט כתמים או בעיות אחרות שאתם מבחינים בהן? האם יש שריטות או נזקים לתכשיטים? האם הפריטים מלוכלכים? אלה הן שאלות חשובות שאתם צריכים לשאול את עצמכם.

  1. למדו קצת על התכשיטים שלכם לפני הניקוי

לפני ניקוי כל פריטי התכשיטים שלכם, חיוני לדעת על החומרים שמהם הם עשויים וכיצד יש לנקות אותם כראוי. בחנו את התכשיטים כדי לקבל מידע נוסף על החומרים שלהם. לא את כל החומרים ניתן לנקות באותה הדרך, ולכן הכרחי שתדעו עם איזה סוג של חומרים אתם מתמודדים כדי לנקות אותם בדרך הטובה ביותר ובכך למנוע נזק לתכשיטים שלכם. יש לשים לב תמיד לאבני חן או לכל חומר אחר בעת ביצוע רכישת תכשיטים חדשה.

  1. הכינו לכם ערכת טיפול בתכשיטים

זה עוזר להכין לעצמכם ערכת טיפול בתכשיטים מפני שכך אתם יכולים לטפל בכל הפריטים במקום אחד. ניתן ליצור ערכת תכשיטים פשוטה על ידי שימוש במיכל אחסון קטן.

  1. תנו לתכשיטים שלכם זמן להתייבש

נקו את התכשיטים ולאחר מכן נגבו אותם עם מטלית רכה. נשמע קל, אבל יש יותר מזה. כמויות קטנות של לחות נשארות בדרך כלל לאחר הניקוי והן עשויות לגרום נזק לתכשיטים שלכם. המתינו לפחות שעה לאחר ניקוי התכשיטים לפני החזרתם לקופסה. שעה היא פרק זמן סביר מבחינת הזמן שייקח להם להתייבש לחלוטין.

  1. דעו מתי הגיע הזמן ללכת להתייעץ עם איש מקצוע

ניקוי ותיקונים קלים הם דברים שרוב האנשים יכולים לעשות בעצמם בבית. עם זאת, יש כמה תיקונים שדורשים מומחיות, ובמקרים כאלה כדאי להשקיע וללכת לתכשיטנים הטובים והמקצועיים ביותר.

 

אנו במיליון יהלומים נשמח לעזור לכם בכל שאלה לגבי ניקוי ותחזוקת תכשיטי היהלום שלכם.

יש לכם תכשיט שזקוק לשיפוץ או תחזוקה? נשמח לסייע בנושא.